
Premierul Ludovic Orban anunţă că programul teraselor va fi prelungit cu o oră, respectiv vor fi închise la ora 24.00. Decizia urmează să fie integrată în hotărârea de prelungire a stării de alertă.
„Am avut mai multe solicitări legate de prelungirea programului până la ora 24.00 pentru terase şi mi-am dat acordul. Va exista o decizie, dacă nu cumva a şi fost aprobată, a CNSU, pentru a pregungi programul până la ora 24.00”, a declarat Ludovic Orban.
El a spus că vor exista şi alte modificări, dar că sunt „chestiuni mai mici”.
„Altele sunt chestiuni mai mici, legate de prezenţa la loturile naţionale a sportivilor care activează în alte ţări să se permită fără a se aplica regulile de izolare. De asemenea, chestiuni legate de diplomaţie şi de corpul
diplomatic”, a adăugat premierul.
