
Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat miercuri că ministerul va deschide 26 de sedii secundare ale Serviciului de Înmatriculări Auto în orașe care nu sunt reședințe de județ.
Printre cele 26 de orașe enumerate de Vela se numără și Făgărașul. Cele 26 de sedii secundare vor permite cetățenilor să nu mai meargă în orașul – capitală de județ pentru a depune documentele necesare înmatriculării. Tot de aici vor putea fi ridicate plăcuțele de înmatriculare.
De remarcat că aceste 26 de noi sedii secundare vor lucra marțea și joia, potrivit anunțului lui Vela.

