
Brașoveanul Stanciu Marius-Daniel, sergent major în cadrul Grupării de Jandarmi Mobile Brașov, a obținut medalia de bronz în urma participării la Campionatul de Judo al Ministerului Afacerilor Interne. Acesta a participat la categoria 73 kg, categoria de vârstă -35 ani, la competiția s-a desfășurat la Călimănești, județul Vâlcea.
„Munca, perseverența, dar și capacitatea de a lua rapid decizii în situații limită i-au adus colegului nostru locul al III-lea la Campionatul de Judo organizat de Ministerului Afacerilor Interne. Îi transmitem și noi felicitări și mult succes în continuare! Suntem mândri de tine”, au transmis reprezentanții Grupării Mobile de Jandarmi Burebista.

