
Cuplurile din Teliu care au împlinit 50 de ani de căsătorie, în perioada 2020-2022, vor primi un premiu în bani. Primăria comunei a decis să acorde 500 de lei celor care au fost împreună jumătate de secol.
Premiile se vor acorda pe baza unei cereri depuse până la data de 2 decembrie la sediul Primăriei Telu. Acestea vor trebui să fie însoțite de copii ale actelor de indentitate din care să rezulte că ambii soți au domiciliat în Teliu, dar și de o copie a certificatului de căsătorie.
