
Un echipaj din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile „Burebista” Brașov, aflat în deplasare spre municipiul Sibiu, a intervenit prompt, în urma producerii unui accident rutier.
„Intervenția colegilor noștri a avut loc în primele momente după impact, perioadă esențială pentru salvarea victimelor.
Jandarmii au acționat pentru evaluarea situației, securizarea zonei și acordarea primului ajutor victimelor, până la sosirea echipajelor medicale specializate.
Profesionalismul, calmul și reacția rapidă a colegilor noștri au făcut diferența până la sosirea echipajelor specializate”, a transmis slt. Tereș Ema, purtătorul de cuvânt al Grupării de Jandarmi Mobile „Burebista” Brașov.

