O mașină înmatriculată în Galați a fost surprinsă în această dimineață circulând pe contrasens, pe benzile de ieșire din giratoriul Hărmanului-Vlahuță-Gării, pe direcția de mers spre Hărman.
Nu e foarte clar cum a ajuns șoferul cu mașina acolo, având în vedere că a trecut de o trecere de pietoni în, probabil, încercarea de a ajunge în giratoriu. În acea zonă, benzile de circulație sunt delimitate de stâlpișori, astfel încât singura explicație poate să fie că a ieșit cu mașina dintr-una din parcările de sensul de mers spre Hărman și…și-a văzut de drum pe contrasens.


