Bradul de Crăciun care a fost ampasat în decembrie în centrul orașului Râșnov s-a transformat în lemn de foc pentru o familie nevoiașă din localitate.
„Bradul din centrul orașului, care a fost piesa centrală a sărbătorilor de iarnă, a fost acum transformat în ajutor de incălzire.Lemnul rezultat a fost distribuit astăzi unei familii cu o situație financiară precară, care îl va folosi ca lemn de foc pentru încălzire. Mulțumim colegilor de la Ocolul Silvic Râșnov, care au tăiat bradul și l-au transportat către familia nevoiașă. Un gest simplu, dar care aduce o diferență reală în comunitatea noastră”, a transmis Horia Motrescu, primarul Râșnovului.


