Polițiștii din Victoria intervin la accidentul din Victoria, în urma căruia un tânăr de 18 ani a murit.
„Din primele date obținute până la acest moment de la fața locului, în accident ar fi implicat un autoturism, al cărui conducător auto, un tânăr de 18 ani, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare într-o curbă, împrejurare în care s-ar fi izbit de un pom.
În urma impactului, din nefericire, a rezultat decesul conducătorului auto, din localitatea Ucea, județul Brașov.
De asemenea, alți doi pasageri, minori, care se aflau în autovehicul au suferit leziuni corporale și beneficiază de sprijin de specialitate.
Tot din primele date s-a stabilit faptul că persoana identificată la volanul autoturismului implicat în accident nu era posesoare de permis de conducere, aceasta fiind cercetată penal pentru o faptă similară de conducere săvârșită anterior”, au transmis reprezentanții IPJ Brașov.

