Primăria Brașov a demarat astăzi lucrările de refacere a carosabilului de pe strada Lungă (banda de autobuze de coborâre spre Bartolomeu și banda 3 urcare).
Se lucrează în ritm susținut, astfel că asfaltarea a ajuns astăzi, la ora prânzului, în dreptul Centrului militar judetean.
„Intervenția a fost necesară din cauza deteriorării stratului de uzură de pe tronsonul cuprins între giratoriul cu strada Stadionului și intersecția cu Str De Mijloc”, au explicat reprezentanții Primăriei Brașov.
În prima faza se lucrează pe tronsonul I (Stadionului – Bisericii Române), iar asfaltarea va fi gata zilele următoare.
Săptămâna viitoare se va trece la următorul tronson, aflat între intersecțiile cu străzile Bisericii Române și De Mijloc.





