„Siguranță înainte de toate pe Aleea de sub Tâmpa”: Arborii cu risc de prăbușire, extrași de Primărie
Din motive de siguranță, mai mulți copaci degradați au fost tăiați de pe Aleea de sub Tâmpa. Primarul George Scripcaru a explicat că măsura a fost necesară deoarece trunchiurile acestora erau grav afectate în interior, punând în pericol trecătorii.
„Continuăm verificările și identificăm arborii din oraș care pun în pericol viețile oamenilor.
Pe aleea de sub Tâmpa au fost extrași copaci afectați în interior, cu trunchiuri degradate și risc de prăbușire.
Nimeni nu se bucură când un arbore este tăiat, dar siguranța este pe primul loc.
În paralel, mergem mai departe cu plantările și regenerăm astfel zonele verzi din Brașov”, a declarat primarul George Scripcaru.



