Momentul șocant în care o femeie este lovită pe trecerea de pietoni de un microbuz condus de un șofer din Brașov. Victima a ajuns la spital cu răni grave
O femeie de 56 de ani a ajuns la spital cu răni grave, după ce a fost lovită de un microbuz, condus de un șofer din Brașov, pe o trecere de pietoni din Bistrița. Accidentul a fost surprins de o cameră de supraveghere din zonă, notează știrileprotv.ro.
Înregistrarea arată momentul în care femeia se angajează în traversare, după ce o mașină de pe prima bandă oprește. Însă microbuzul, aflat pe a doua bandă, nici măcar nu încetinește și ajunge să o lovească. În urma impactului, victima este aruncată la câțiva metri distanță. La volanul vehiculului se afla un bărbat de 40 de ani, din Brașov, care ar fi observat-o prea târziu.Femeia a fost preluată de medici și transportată la spital, pentru îngrijiri de specialitate.
Polițiștii au stabilit că șoferul nu consumase alcool și au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.


Un comentariu
Din pacate, nu exista nicaieri vreo investigatie jurnalistica referitoare la cum societatile de asigurari nu despagubesc pe cei suferinzi conform punctajului REMA (Raport de Evaluare Medicina de Asigurari),introdus in 2022 de catre experti de la institutul de medicina legala „Mina Minovici”, de care multi nici nu au auzit … Fara sa mai discutam de despagubirile morale derizorii …
Cei patiti comit greseala frecventa sa accepte de la soferii in culpa sume de bani ori sa accepte ofertele (bajocoritoare cel mai adesea) asiguratorilor !