„Ora micilor” dă startul petrecerii la Sfântu Gheorghe. Publicul este invitat să celebreze Ziua Internațională a Muncii printr-o inițiativă gastronomică inedită.
Evenimentul va avea loc vineri, începând cu ora 12.00, în parcarea fostului hotel Bodoc, unde timp de o oră se vor vinde, la pachet, patru mici, pâine şi muştar la preţul de 10 lei.
Și a doua zi în 2 Mai, începând cu ora 12.00 va avea loc un alt eveniment gastronomic: prăjirea unui bou la proţap, în curtea hotelului Park din Sfântu Gheorghe, ambele evenimente fiind incluse în programul celei de-a 33-a ediţii a Zilelor Sfântu Gheorghe, care se vor desfăşura la sfârşitul acestei săptămâni.
Programul Zilelor Sfântu Gheorghe cuprinde numeroase activităţi culturale, artistice, sportive şi de divertisment. Şi anul acesta vor fi organizate tradiţionalul târg al meşteşugarilor şi al producătorilor locali, precum şi Orăşelul Copiilor.

