Guvernul a aprobat astăzi numirea Danielei Olariu, reprezentantă a USR, în funcția de subprefect al județului Brașov. Potrivit informațiilor disponibile, este posibil ca noul subprefect să depună jurământul chiar mâine și să își preia oficial atribuțiile.
Aceasta îi ia astfel locul lui Lucian Mija, fostul subprefect PSD al Brașovului, care a demisionat săptămâna trecută, în contextul în care PSD a anunțat că se retrage de la guvernare pentru a depune o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, alături de AUR.
Daniela Olariu este consilier local în municipiul Săcele și a fost candidatul USR la alegerile pentru Primăria Săcele.

