Drumarii au început deszăpezirea pe Transfăgărășan: Strat de zăpadă mai consistent și temperaturi mai scăzute în acest an
Drumarii brașoveni anunță că au început deszăpezirea Transfăgărășanului, pe tronsonul dintre Bâlea Cascadă și Bâlea Lac.
„Anul acesta avem parte de un strat de zăpadă mai consistent față de alți ani și nici temperaturile scăzute din ultima perioadă nu ne ajută la curățenia zăpezii, dar lucrăm cât se poate de repede. Deocamdată intervenim cu două utilaje de mare capacitate, dar vom suplimenta numărul mașinilor odată cu deschiderea unor noi fronturi de lucru”, au transmis reprezentanții Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Brașov.

