VIDEO Un urs a ieșit la plimbare, azi-noapte, prin Ghimbav.
Un urs a fost filmat azi noapte în jurul orei 24, în localitatea Ghimbav. Pare un exemplar în vârstă de aproximativ 2 ani, probabil în căutare de mâncare. Din filmări rezultă că s-a speriat de lătratul câinilor din casele din vecinătate și a fugit înainte de apariția autorităților.
Persoana care a filmat apariția animalului în localitate a menționat că ursul a vizitat zona străzii Bârsei din Ghimbav, la ieșire spre Codlea.


Un comentariu
Numai în România!
Mulțumim criminalilor din Ministerul mediului! Și primarului de 2 lei.