„Moștenirea” lui Grindeanu la Ministerul Transporturilor: un lift în care se aflau şase persoane a căzut în gol.
Un lift în care se aflau şase persoane a căzut în gol, în această dimineață, în clădirea în care se află sediul Ministerului Transporturilor.
La faţa locului fiind direcţionate mai multe echipaje de intervenţie.
„În urmă cu scurt timp am intervenit la Palatul CFR, bulevardul Dinicu Golescu, ca urmare a căderii cabinei unui lift. În interior se aflau 6 persoane, care au fost scoase din lift”, a transmis ISU Bucureşti-Ilfov.
La faţa locului se intervine cu 2 echipaje SMURD şi 2 autospeciale de stingere.
„În acest moment i se acordă primul ajutor unei persoane cu dureri la nivelul gleznei”, a mai transmis sursa citată.
Ulterior, alte 2 persoane au acuzat dureri la nivelul piciorelor.

