Fenomenul apropierii de animalele sălbatice pentru rețelele sociale a luat amploare: Pui de urs, filmați de turiști în zona literelor de pe Tâmpa
Prezența urșilor în zonele intens tranzitate de pe muntele Tâmpa din Brașov generează noi situații de risc, după ce mai mulți turiști au filmat doi pui de urs în proximitatea literelor de pe masiv. Fenomenul apropierii de animalele sălbatice pentru rețelele sociale a luat amploare.

În urmă cu câțiva ani, în zona lacului Vidraru, un turist a fost sfâșiat de ursoaică, după ce acesta s-a apropiat prea mult de puii ei.



Un comentariu
Mulțumim criminalilor din Ministerul mediului !
Mulțumim primarilor și prefecților impotenți și incompetenti!
Mulțumim cretinilor care cred că ursul ar trebui sa stea in pat cu omul. Aceiași care plangeau după câinii vagabonzi.