Ieri, în timp ce patrulau în zona Gării Brașov, polițiștii din cadrul Biroului de Poliție Transporturi Brașov au depistat, un bărbat, de 43 de ani, din municipiul Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți.
În urma verificărilor efectuate de polițiști în bazele de date ale Poliției Române, s-a constatat că pe numele acestuia, Judecătoria Pașcani, a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, fiind condamnat la o pedeapsă privativă de libertate, de 2 ani și 11 luni, pentru săvârșirea de infracțiuni la regimul rutier.
Bărbatul era urmărit național și internațional, având emis pe numele său și un mandat european de arestare.
După identificare a fost condus de polițiști la Penitenciarul Codlea, unde a fost încarcerat în vederea executării pedepsei.

