De astăzi, circulația în cartierul Tractorul este mai sigură, după punerea în funcțiune a semaforului de la intersecția străzilor 1 Decembrie 1918 și Bronzului.
Acest semafor a fost instalat în urma solicitărilor cetățenilor din zonă, mai ales că au fost mai multe incidente rutiere în acea zonă, dar și pentru a da posibilitatea autoturismelor de pe străzile secundare să poată ieși în strada principală în condiții de siguranță.
„Continuăm să implementăm soluții pentru ca pietonii și șoferii să poată circula în siguranță”, au punctat oficialii Primăriei Brașov.

