VIDEO Drumarii brașoveni continuă „lupta” cu nămeții pe Transfăgărășan
„Continuăm cu toate forțele deszăpezirea de pe Transfăgărășan, astfel încât să putem redeschide drumul în condiții de siguranță”, au transmis reprezentanții Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Brașov.
Potrivit ultimelor informații, este posibil ca circulația pe Transfăgărășan să se deschidă în a doua parte a lunii iunie.


